Kronika

2018.02.09

Koncert Noworoczny ” Muzyczna podróż po Europie”

9 lutego 2018 w siedzibie Klubu WAT odbył się nasz szkolny XIII Koncert Noworoczny. Tym razem towarzyszyły mu niecodzienne okoliczności. Tegoroczny Koncert był  bowiem przedostatnim etapem realizacji europejskiego projektu ERAZMUS+ – „EUROPEAN NATURE – LEARN, DISCOVERY, COOPERATE” i nosił tytuł „MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE”. Koncert Noworoczny to okazja do spotkania się w szerokim gronie uczniów, rodziców, nauczycieli i Zarządu Szkoły, porozmawiania o szkole i jej potrzebach, planach, osiągnięciach, sukcesach. To także okazja do podziękowania i symbolicznego nagrodzenia rodziców szczególnie wspierających Szkołę.Na tegorocznym Koncercie ogłoszono także wyniki pierwszego w historii Szkoły budżetu partycypacyjnego.  Nasi uczniowie przygotowali na Koncert bardzo ciekawy repertuar. Pani Joanna Grudzień i jej tancerze zabrali nas w „Taneczną podróż po Europie”. Klasy czwarte przygotowały muzyczną inscenizację zatytułowaną „Muzyka łączy pokolenia”.  W zamyśle miał to być tradycyjny występ z seniorami z DPS „Kombatant”, jednak w tym roku seniorzy po raz pierwszy od lat nie wzięli w naszym Koncercie udziału z powodu niedomagań ze zdrowiem. Klasy szóste poprowadziły konferansjerkę w najlepszym wydaniu, po polsku i po angielsku, jak przystało na europejskie standardy.

Klasy młodsze zaśpiewały w oryginale piosenkę rosyjską, czeską, niemiecką, grecką, hiszpańską i włoską. Na finał wraz z nauczycielami dzieci zaśpiewały na głosy kanon „Panie Janie”.

Po raz pierwszy w tym roku nasz Koncert miał własną, profesjonalną oprawę muzyczną, którą zawdzięczamy naszemu nowemu nauczycielowi – artyście, panu Wojciechowi Rynduchowi.

Wszystkim występom towarzyszyła wyświetlana na ekranie prezentacja „Europejskie cuda natury” przygotowana przez uczniów klas 4 – 6 pod kierunkiem pana Adama Kowalczyka i pani Anety Świątek.

Panie Aneta Światek i Małgosia Cieślak wyczarowały smakołyki w bufecie, aby nie tylko duch był mocny.

Organizacja każdego Koncertu to duże, ambitne i czasochłonne przedsięwzięcie logistyczno – artystyczne. Za organizację tegorocznego Koncertu odpowiadały: pani Agnieszka Sykacz, Ewa Pytlak Marzena Derejko i Aneta Światek, ale realizacja Koncertu nie byłaby możliwa bez czynnego zaangażowania całej społeczności szkolnej: nauczycieli, dzieci, rodziców. Koncert poprzedza mnóstwo prób, przygotowań. Pojawiają się duże emocje. I organizatorzy, i uczestnicy muszą się bardzo natrudzić, aby „wszystko zagrało”. Jednakże każdego roku, po Koncercie, gdy emocje już opadną, pojawia się uczucie ogromnej satysfakcji i radości. I właśnie dla tego uczucia jesteśmy gotowi „przenosić góry”.