2018.11.20

Akademia Filmowa Multikina

20 listopada 2018 roku uczniowie klas 4-6 wybrali się do kina w ramach programu Akademii Filmowej Multikina. Ze szkoły wyszliśmy po drugiej godzinie lekcyjnej i wszyscy razem poszliśmy na przystanek autobusowy. Jechaliśmy do Multikina w Centrum Handlowym „Wola Park”. Przed rozpoczęciem filmu wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o horrorach i dlaczego boimy się różnych rzeczy. Po wykładzie rozpoczął się film „Zegar Czarnoksiężnika”.

Głównym bohaterem jest chłopiec imieniem Lewis, który po śmierci rodziców przyjeżdża do wuja, którego dom skrywa jak się później okazuje wiele sekretów. Film ten opowiada o różnych emocjach takich jak strach lub miłość, i o tym, żeby próbować przezwyciężyć swój strach. Po zakończonym seansie wróciliśmy do szkoły akurat na przerwę obiadową.

Ta wycieczka była bardzo ciekawa, wiele wyniosłam z tego filmu. Na szczęście przed nami jeszcze kilka spotkań w kinie. Już nie mogę się doczekać!

Zosia Niczypor kl. 6b