2019.03.04

Bal karnawałowy 2019 w Teresinie

Dnia 4 marca klasy 4 – 6 pojechały do Teresina na długo wyczekiwany bal karnawałowy „W świecie uczuć i emocji”. Wycieczka rozpoczęła się dosyć nietypowo czyli w poniedziałek, ponieważ bal został przełożony z innego dnia związku z ogłoszoną żałobą narodową.

Wyjechaliśmy spod szkoły autokarem o godzinie 17.30. Podróż trwała około godziny.

Kiedy dojechaliśmy Pani rozdzieliła nas po pokojach. Mogliśmy się w nich rozgościć. Następnie był czas na kolację. Po posiłku mieliśmy 30 minut na przygotowanie się do imprezy. Gdy wszyscy byli już gotowi rozpoczęła się dyskoteka.  Między przerwami w tańcu koleżanki przeprowadzały różne konkursy. Pierwszy konkurs polegał na tym, która para zje jednego żelka. Wygrała 6a. Następnie była poczta francuska. Podczas zabawy dzieci pisały miłe liściki do swoich znajomych i wrzucały je do wielkiego pudełka. Dziewczyny prowadzące w przerwie dostarczały listy do odbiorców. Następnie odbył się konkurs na króla i królową balu.  Zwyciężyła Marysia z 7b oraz Bartosz z 6b. Kolejny konkurs to gra w limbo.  Ostatnim konkursem było gorące krzesło. Osoba, która podczas przerwy w muzyce nie znajduje krzesła odpada. Wygrał Franek z 4b. Po zakończeniu konkursów bawiliśmy się przy muzyce do godziny 01.00 w nocy. Każdy już bez sił udał się do swojego pokoju po posprzątaniu bałaganu po zabawie. Rano po zjedzeniu śniadania wróciliśmy bardzo zmęczeni , ale pełni wrażeń do szkoły na czwartą godzinę lekcyjną.

Bartosz Imielski kl. 6b