2008.10.27

Dinozaury w 3D

Wyglądaliśmy jak muchy w kosmosie! Dostaliśmy duże okulary, przez które oglądaliśmy film w trójwymiarze.
Dinozaury królowały na naszej planecie przez 180 milionów lat. Od zawsze fascynowały ludzi swoją wielkością. Do dinozaurów należą największe zwierzęta jakie kiedykolwiek stąpały po suchym lądzie, pływały w morzach czy szybowały w przestworzach. Tego i wielu innych ciekawostek o życiu dinozaurów dowiedzieli się na filmie uczniowie klas 4-6, którzy w poniedziałek z samego rana wybrali się do kina IMAX. Bohaterami filmu były dwa gatunki dinozaurów odkryte i opisane całkiem niedawno (lata 90-te). Oba pochodzą z Patagonii i zostały odkryte zupełnie przypadkowo przez miejscowych farmerów. Prawdziwa lekcja przyrody!