2006.05.21

Dziecięca Stolica

Zdobycie „Srebrnego Ikara” dało nam szansę zaprezentowania „Bajki o szczęściu” w ramach VII Plenerowego Spotkania Dziecięcych Twórców Ruchu Amatorskiego – Dziecięca Stolica. Podczas prezentacji zorganizowanych w Domu Kultury na ul.Jezuickiej mogliśmy także obejrzeć konkurencyjne przedstawienia – „Kot w butach”, spektakl ten otrzymał „Brązowego Ikara” oraz „Koszmarny sen Karolka”, który zajął pierwsze miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Szkolnych „Melpomena w szkolnej ławce”. Oba spektakle bardzo nam się podobały, choć oczywiście dumni byliśmy z naszego występu.
Po spektaklach poszliśmy zwiedzać stoiska warszawskich domów kultury, bardzo nam się podobały ich propozycje dla dzieci.
Największa przygoda spotkała nas jednak na koniec. Grupa mimów próbowała porwać Zuzię i Marysię. Na szczęście porwali dziewczynki tylko … na ręce i tylko… na chwilę.