2005.01.21

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Wszystkie klasy młodsze przygotowują specjalne przedstawienia i drobne, własnoręcznie wykonane upominki. W tym roku 3a zamieniła się w poetów i samodzielnie napisała wiersze dla babć i dziadków. 3b wystawiła jasełka, w szkole zaroiło się od diabłów i aniołów. Klasy drugie przygotowały inscenizację „Calineczki”. 1a zaprezentowała przedstawienie „Wesołe święta” i razem z dziadkami łamała języki recytując wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej. W 1b dziesięć bałwanków zimowych umilało dziadkom czas. Po występach artystycznych przyszedł czas na życzenia i wręczanie prezentów. Tegorocznym hitem były makaronowe korale. Dziadkowie puchli z dumy, patrząc na popisy swoich wnucząt.