2010.06.01

Dzień Dziecka

Moc atrakcji, niespodzianek i zacięta rywalizacja, a to wszystko z okazji Dnia Dziecka. Szkolne „żabki i delfiny” ścigały się ze sobą na mistrzostwach szkoły w pływaniu, które odbyły się na basenie przy ulicy Oławskiej. W swoich kategoriach zwyciężyli: Iga Mencel, Pola Kadzielska, Piotr Hurka, Dominika Owczrek, Mikołaj Sroczyński, Tosia Wolska i Piotr Marek. Zawody przygotowali pani Hortensja Gulbinowicz i pan Piotr Melon. Tym, którzy woleli stąpać suchą nogą po szkole zaproponowaliśmy trochę sportu w szkole. Klasy 0 i I zostały sprawdzone w beztroskim hasaniu przez panią Kasię Zielińską – wygrała klas Ia. Klasy II i III pod okiem pani Małgorzty Ferenc rozegrały turniej kultowej „rzucanki” w równie kultowej małej sali gimnastycznej – wygrała klasa 2a. Klasy IV – VI wzięły udział w historycznych, bo pierwszych mistrzostwach szkoły w ringo – wygrała reprezentacja klas piątych: Patryk Jędrzejczyk, Florek Gęsina, Krzyś Koziorowski, Piotr Koziorowski, Dominik Nowakowski, Kacper Podogrocki i Wojtek Olszewski. Nad prawidłowością kąta lotu ringa czuwał pan Filip Wojewoda. Po emocjach sportowych klasy 0 – III obejrzały przedstawienie teatralne pod tytułem „Królewna Śnieżka i prawie siedmiu krasnoludków” . Przedstawienie było przygotowane i zagrane przez nauczycieli: Magdę Lenczewską, Bożenę Pielacińską, Kasię Zielińską, Bernardettę Kondratowicz, Mariolę Michaluk, Ewelinę Sobipan i Maćka Wojdynę.