2015.02.22

Dzień Myśli Braterskiej

W niedzielny, słoneczny poranek 22 lutego 2015 roku zuchy, harcerze oraz chętni uczniowie i ich rodziny z naszej szkoły obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Dzień ten świętujemy z okazji rocznicy urodzin twórcy skautingu Roberta Baden – Powella.
W tym dniu odbyła się gra miejska o warszawskich jurydykach, czyli miejscach, które dawniej nie podlegały prawu miejskiemu, a np. należały do Kościoła. Podzieliliśmy się na kilka patroli, a każdy patrol musiał odwiedzić co najmniej 3 jurydyki i przekonać ich mieszkańców, aby zgodzili się przyłączyć do Warszawy.
Niestety nikomu nie udało się zmienić granic Warszawy.
Mój patrol „Czarne Cegły” (w składzie Pani Basia, dh Zosia, Łukasz, Jurek, Oskar, dh Wojtek i ja) zajął pierwsze miejsce (niestety od końca) w rywalizacji. Mimo to gra była udana, dowiedzieliśmy się dużo o Warszawie. Uważam, że w Dniu Myśli Braterskiej, każdy z uczestników gry mógł poznać siłę i więź braterstwa.
Jacek Szustkiewicz kl.5a