2009.10.14

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2009

Dzień 14 października zaskoczył wszystkich pogodą i przypominał bardziej Wigilię Bożego Narodzenia niż polską złotą jesień. Jednak zimowa aura nie przeszkodziła w świętowaniu kolejnej rocznicy powstania KEN.
Jak co roku, w ramach integracji, uroczystość dla nauczycieli przygotowali uczniowie z klas czwartych pod czujnym okiem wychowawcy, polonistów, anglistów oraz nauczyciela plastyki.
Czwartoklasiści zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów na spektakl pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli o tym, skąd wziął się nauczyciel na świecie”. Historia biblijnych pierwszych rodziców i stworzonego przez diabła nauczyciela wszystkim gościom bardzo się podobała, a szczególnie życzenia wypowiedziane chórem na zakończenie:
„Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami, czy jesteśmy duzi, czy mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata, niech żyje i rozkwita nasza OŚWIATA”