2008.03.17

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Dnia 17 marca 2008r. w naszej szkole obyła się impreza z okazji dnia świętego Patryka. Zabawa rozpoczęła się o 8:15 i trwała do 12:45. Cała szkoła była udekorowana pracami uczniów naszej szkoły. Na ścianach pojawiły się symbole Irlandii: koniczyny, tęcza, garniec ze złotem, skrzat Leprechaun oraz wiecznie zielone wzgórza Irlandii. Od 8:15 w klasach trwały przygotowania. Uczniowie mieli za zadanie przygotować herby hrabstw oraz stworzyć okrzyk. W między czasie z wizytą zjawili się wysłannicy klas szóstych, którzy przedstawiali legendę o św. Patryku. O 9:45 dzieci wybrały się na wycieczkę po miastach Irlandii. W każdym z nich uczniowie musieli wykonać zadania. Klasy młodsze sprawdzały się w następujących dyscyplinach: taniec Speckerin, piosenka pt.: „Leprechaun”, quiz o Irlandii i wielu innych. Natomiast klasy starsze wykonały następujące zadania: lepienie garnca z modeliny, rozszyfrowywania run i wykonanie piosenki „Kocham Cię jak Irlandię”. Zabawa zakończyła się paradą. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody i dyplomy. TO BYŁ PAMIĘTNY DZIEŃ W ŻYCIU NASZEJ SZKOŁY!