2010.09.11

Ecco Walkathon

W sobotę 11 września odbył się największy na świecie marsz charytatywny organizowany przez firmę ECCO. Podczas tegorocznego spaceru zbierane były fundusze wspierające 3 organizacje, tj. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Fundację WWF (ratująca zagrożone gatunki zwierząt) i Fundację TVN „Nie jesteś sam”.
Firma ECCO za każdy kilometr, jaki przeszedł uczestnik marszu przekazywała 4 zł na wybraną organizacje. W tym roku można było wybrać 2 trasy 6km lub 10km. Dlatego 10-cioro chętnych osób z klas IV zdecydowało się na 6km wspólny spacer. Trasa prowadziła poprzez malownicze parki i ulice Warszawy. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć ciekawe miejsca, jak np. Muzeum Wojska Polskiego, w którym podziwialiśmy stare samoloty i czołgi. Podczas marszu spotkaliśmy dziwnych jego uczestników, jak np. żonglerów, mimów i innych artystów. Dodatkowo, dla dzieci były przygotowane książeczki z ciekawymi zadaniami i ćwiczeniami do wykonania, m.in. co 1 kilometr na trasie rozstawione były wymyślone postacie, które trzeba było odnaleźć i zaznaczyć w książce. Dziecko, które prawidłowo wykonało zadanie, czyli znalazło 6 obrazków postaci zdobywało dodatkowe 20zł na rzecz wybranej organizacji.
Choć trasa nie była długa, to jednak, gdy doszliśmy na metę wszystkich bolały nogi. Oczywiście nikt się tym nie przejmował, bo mieliśmy dobrą zabawę, a na dodatek wspólny cel – pomoc potrzebującym. W tym roku padł kolejny rekord, było nas ok. 20 tys. Na koniec, na wielkiej scenie mogliśmy usłyszeć koncert Mariny.
To było niesamowite przeżycie!
Dominika Owczarek kl. 4a