2011.10.19

Gotowanie po włosku kl.1a

Słuchanie włoskiej opery, nauka włoskiej mowy gestami oraz zwrotów grzecznościowych, nauka włoskiej rymowanki towarzyszyły gotowaniu iście włoskiego dania „Penne z sosem bolognese”. Dzielnie kroiliśmy cebulę, czosnek, papryki, smażyliśmy mięso i mieszaliśmy wszystkie składniki z pomidorami w wielkim garnku. Śmiechu było co nie miara, ale wiele też się nauczyliśmy. Penne wyszło nam pyyyszne! Szkoda tylko, że nie wszyscy pokusili się o spróbowanie dzieła naszej wspólnej pracy. Nic by się nie udało bez pomocy kilku osób, którym dziękujemy: panu Krzysztofowi, tacie Zosi, za zrobienie zakupów i dostarczenie ich do szkoły; panu Bartkowi, tacie Kariny, za przygotowanie i dowodzenie naszą ekipą młodych kucharzy; oraz dobrym duchom naszej klasowej społeczności: pani Karolinie, mamie Leosia; pani Anetcie, mamie Ewy; pani Katarzynie, mamie Weroniki, które pilnowały, by palce zostały całe, pomagały, mieszały w garnkach, nakładały na talerze, sprzątały i dobrze się z nami bawiły!

Link do galerii