2012.11.17

Jesienna wycieczka rowerowa klas 6-tych

W dniu 17 listopada 2012, w sobotę, odbyła się w nasza klasowa wycieczka rowerowa.
Zebraliśmy się na dziedzińcu naszej szkoły o godzinie 10-tej. Niestety okazało się, że dojechało tylko dwoje uczniów: Olek Czaplicki oraz Grześ Rogalewski. Opiekunami wycieczki byli Pani Basia Kamińska, wychowawczyni klas 6-tych oraz Pan Filip Wojewoda, nauczyciel w-f.
Powodem tak niskiej frekwencji była z cała pewnością bardzo brzydka pogoda. Było bardzo zimno i wiał zimny, przenikliwy wiatr. Mimo tego, że byliśmy ciepło ubrani, na początku okropnie zmarzliśmy. Na szczęście dzięki intensywnemu wysiłkowi, w miarę upływu czasu było nam coraz cieplej.
Na wycieczkę wybraliśmy nasza ulubioną trasę na Łosiowe Błota. Trasa ta wiedzie przez Kampinoski Park Narodowy. Jest ona dość długa i wymagająca. Tym razem jednak chętnie dużo jechaliśmy, bo to powodowało, że było nam cieplej. Trasa jest bardzo piękna i gwarantuje miłe widoki.
Na zakończenie wyprawy, około godziny 14-tej, zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald na zasłużonego hamburgera. Byliśmy już solidnie głodni. W trakcie posiłku mieliśmy chwilę czasu na zabawę piłeczkami w kąciku zabaw.
Po obiedzie razem pojechaliśmy pod Ratusz Bemowo. Tam pożegnaliśmy się i zakończyliśmy naszą wycieczkę rowerową. I choć było bardzo zimno i pogoda nie dopisała, bardzo miło wspólnie spędziliśmy czas.
Grześ Rogalewski kl. 6a