2014.01.20

Klasy 4/ Projekt III/ Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi to akcja przeprowadzana co roku przez organizację WWF. Polega na tym, że ludzie na całym świecie wyłączają światło na jedną godzinę tej samej nocy w symbolicznym geście dla naszej Planety.
Celem projektu było zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w akcji oraz uświadomienie korzyści płynących z przeprowadzanych akcji.
Uczniowie chętnie przystąpili do ekologicznych wyzwań, aby zachęcić innych do przyłączania się do akcji. W lutym włączyło się ok. 65 tys. osób, 29 marca było już 101420.
Czwartoklasiści wykonali plakaty zachęcające do przystąpienia do akcji „Godzina dla Ziemi”, samodzielnie przygotowali prezentacje dotyczące działań człowieka zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu gospodarki na środowisko przyrodnicze na Ziemi. Każdy wykonał ekologiczny instrument perkusyjny oraz przeprowadził ankietę dotyczącą filmów przyrodniczych.
Z racji tego, że ponad 70 tys. osób przystąpiło do akcji „Godzina dla Ziemi” czwartoklasiści polecą balonem nad Warszawą:-)