2018.12.03

Klasy 5c i 5d w Belwederze

Dnia3. grudnia 2018 roku klasa 5c wybrała się na wycieczkę do warszawskiego Belwederu. Wspólnie z nią  w wycieczce uczestniczyła klasa 5d. Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 9:00,podróżowaliśmy autobusem ok. 30 minut .Najpierw ustawiliśmy się do zdjęcia pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wiele osób ślizgało się na schodach. Następnie poszliśmy do Belwederu, gdzie najpierw musieliśmy przejść tak zwane bramki. Chwilę później nasz przewodnik zabrał nas do sali, poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. Opowiedział nam w niej o historii,ciekawostkach oraz o roli  Marszałka w odzyskaniu niepodległości Polski. Były tam np. najważniejsze medale,obrazy, popiersia, odznaki, posągi oraz wiele innych. Pod koniec odwiedziliśmy pokój, w którym było łóżko  Józef Piłsudskiego. Znajdowały się też tam: lampka,biurko oraz autentyczne papiery podpisane przez Piłsudskiego. Gdy opuściliśmy już Belweder nadszedł czas na kupienie suwenirów w sklepie na terenie Łazienek, przez które na końcu przeszliśmy. Po wykorzystaniu czasu na spacer wsiedliśmy w autobus, którym prosto pojechaliśmy do naszej szkoły.

Ola Gardocka 5c