2013.10.28

Klasy 5/Projekt II/ Kręcimy film

Główne zadania w klasie piątej kręciły się wokół tematyki filmowej. Na języku polskim uczniowie poznali różne gatunki filmowe, a na matematyce rozwiązywali test na temat kina i filmu. Z historii wykonali prace samodzielne – tzn. wykonali i zaprezentowali film na temat wybranych wydarzeń historycznych związanych z historią Polski XVI-XVII wieku.Na przyrodzie uczestniczyli w pogadance „Dlaczego lubimy filmy przyrodnicze”, na angielskim tłumaczyli scenariusz filmowy, a na plastyce wykonali dekoracje związane z filmem. Na muzyce poznali najbardziej popularne piosenki filmowe. Wielkim osiągnięciem klas 5 było przygotowanie współczesnej wersji „Jasełek” dla nauczycieli, rodziców i uczniów w ramach przedstawienia świątecznego i zebrania semestralnego. Podsumowaniem projektu był udział wszystkich uczniów klas starszych w warsztatach filmowych w „Kinotece” w PKiN.