2014.01.20

Klasy 6/ Projekt III / Godzina dla Ziemi

Na lekcjach języka polskiego uczniowie napisali scenariusze powieści, w których przedstawili własne pomysły zmiany świata na lepsze oraz wykonali ” Kodeks Przyjaciela Ziemi”. W ramach prac samodzielnych powstały komiksy o tematyce ekologicznej. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zadania o tematyce ekologicznej. Jeden z uczniów klasy 6a w bardzo ciekawy sposób przedstawił multimedialną pracę samodzielną pt. ” Godzina dla Ziemi”. Dzięki niej uczniowie mogli sobie uświadomić, jak nasze codzienne wykorzystanie energii w gospodarstwach domowych wpływa na funkcjonowanie Ziemi.Na lekcjach przyrody, w oparciu o film z serii” Puls Ziemi” uczniowie zapoznali się z alternatywnymi źródłami energii.Wielu uczniów wykonało prace samodzielne dotyczące działań człowieka zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu gospodarki człowieka na Ziemię.