2013.12.02

Klasy 6 w Centrum Olimpijskim

W poniedziałek 2 grudnia 2013 roku obie klasy 6-te wybrały się na wycieczkę do „Centrum Olimpijskiego”. Po pierwszych dwóch lekcjach musieliśmy szybko wyjść ze szkoły, żeby zdążyć na autobus. Potem jakiś czas nim jechaliśmy. Po przebytej podróży znaleźliśmy się przed celem naszej wycieczki. Pani przewodnik wprowadziła nas do środka. Najpierw opowiadała nam o pięknym posągu, który stał na dworze. Na wszystkich wywołał wielkie wrażenie. Potem usiedliśmy w fotelach w małej sali, w której pani przewodnik przygotowała prezentację na temat historii olimpiad i ich zwycięzców. Po długiej prezentacji obejrzeliśmy krótki film o polskich sportowcach i ich olimpijskich osiągnięciach. Na koniec wycieczki mieliśmy szansę poćwiczyć na specjalnych maszynach imitujących wiosłowanie kajakami. Kiedy cała wycieczka dobiegła końca, wszyscy podziękowaliśmy i pożegnaliśmy się z panią. Zanim pojechaliśmy z powrotem do szkoły weszliśmy jeszcze do cukierni, gdzie każdy mógł sobie kupić pyszne ciastko. Kiedy nadjechał autobus cała klasa weszła do środka i pojechaliśmy prosto do szkoły.

Julia Palmer 6B