2014.10.08

Klasy IV w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej

8.10.2014 r. klasa 4 b pod opieką pani Marzeny Derejko i pani Katarzyny Bubel wybrała się na wycieczkę do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Klasa dotarła na miejsce komunikacją miejską (autobusem i tramwajem).Przywitała nas pani przewodnik. Była to pani, która tam pracuje, opowiedziała ona wiele ciekawych rzeczy o tej placówce, pokazała wnętrza i wyjaśniła, która maszyna służy do pomiarów: temperatury, natężenia wiatru, intensywności deszczu, śniegu itp. Następnie uczniowie poszli z przewodniczką do budynku, w którym odczytuje się pomiary rano, popołudniu i wieczorem. Po skończonym pobycie w Instytucie, poszliśmy na krótką wycieczkę po rezerwacie Lasek Bielański. Na zakończenie wycieczki każdy kupił ciastko lub loda. Po zjedzeniu słodkości wróciliśmy autobusem do szkoły.
Michał CHrabałowski 4b