2014.12.04

Klasy IV w Muzeum Wojska Polskiego

W środę, 3 grudnia 2014 r., w godzinach od 10.00 do 14.00 klasa 4b była na wycieczce w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na wycieczkę dzieci wraz z panią Marzeną i panią Małgosią pojechały tramwajem. Przed wejściem do budynku muzeum ja i moi koledzy z ciekawością podziwialiśmy ogromne czołgi, samoloty, helikoptery i wiele innych eksponatów pod gołym niebem. Zanim zaczęliśmy zwiedzać muzeum w środku mieliśmy czas na kupienie pamiątek. Potem razem z przewodnikiem usiedliśmy w jednej z sal i słuchaliśmy ciekawych opowieści o czasach średniowiecza. Okazało się, że w dawnych czasach żyło się ludziom dużo trudniej, toczyli częste wojny, a ciężko pracować musiały nawet dzieci. Dzieci w czasie wycieczki najbardziej zachwyciło to, że mogły wziąć do rąk różne miecze i założyć na głowę prawdziwe, rycerskie hełmy. Wszyscy zdziwiliśmy się, że są takie wielkie i ciężkie. Wybrani szczęśliwcy mogli założyć prawie cała zbroję. Na koniec zwiedziliśmy jeszcze jedną część muzeum, w której znajdowały się również inne eksponaty z czasów średniowiecza. Chyba wszystkim dzieciom podobała się ta wycieczka. Uznaliśmy to za ciekawie spędzony czas i dobrą okazję, aby się dużo dowiedzieć.
Kacper Radzewicz 4b