2014.12.15

Konkurs Rodzinny na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie okres świąt Bożego Narodzenia bez szopki betlejemskiej, która współtworzy szczególną atmosferę tych dni. Do tej pięknej polskiej tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych włączyli się również uczniowie i uczennice klas 0-3 oraz ich rodzice. W dniu 15 grudnia br. rozstrzygnięty został konkurs rodzinny na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Do konkursu zgłoszono 12 szopek, swoistych dzieł sztuki, wzbudzających niemały zachwyt i będących wyrazem niepowtarzalnych umiejętności plastyczno-technicznych ich twórców. Do konstruowania szopek wykorzystano różnorodne materiały, m.in. glinę, masę solną, szyszki i żołędzie, drewno, mech leśny, gałązki jodłowe, tkaniny, makaron i płatki owsiane oraz piernikowe ciasto. Konkursowe jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Asia Szymańska z kl. 2b, II miejsce – Marlena Książkiewicz z kl. 2b, II miejsce – Hania Jędrzejczyk z kl. 0, II miejsce – Julia Godlewska z kl. 1a, III miejsce – Tosia Chrabałowska z kl. 1c. Ponadto wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie i uczennice: Laura Jabłońska z kl. 0, Ania Osińska z kl. 1a, Antek Żyłkowski z kl. 1c, Kaja Dziubińska z kl. 0, Gaja Gadomska z kl. 0, Gabrysia Kocjan z kl. 2b, Bartek Ciborowski z kl. 2b. Pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych sprawiła wiele radości twórcom, a wszystkich oglądających wprowadziła w przedświąteczny nastrój.