2017.10.16

Konkurs Rodzinny „Przysmaki Europy”

Wykwintne potrawy europejskiej kuchni pojawiły się w naszej Szkole w dniu 16 października br. w ramach Rodzinnego Konkursu „Przysmaki Europy”. Do konkursu przystąpiło 19 rodzin uczniów kl. 0-3, które przygotowały 14 przysmaków słodkich i 7 przysmaków wytrawnych. Na konkursowym stole znalazły się dania z Włoch, Francji, Belgii, Hiszpanii, Turcji, Holandii, Bułgarii, Polski, Węgier i z Niemiec. Europejskie specjały zachwycały nie tylko bogactwem smaków, ale także oryginalnym sposobem podania.

Konkursowe jury przyznało następujące miejsca:

• kategoria „Przysmaki słodkie” : I miejsce – Janek Rasilewicz z kl.3b, II miejsce – Maks Mizera z kl. 0a, III miejsce – Antek Kocel z kl. 1b, III miejsce – Ala Piekutowska z kl. 1b; nagroda specjalna – Tymon Czernik z kl. 2b.
  • kategoria „Przysmaki wytrawne” : I miejsce – Weronika Zawiślińska z kl. 0a, II miejsce – Jagoda Gadomska z kl. 0b, III miejsce – Gaja Gadomska z kl. 3a.

Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym doświadczyli kulinarnej przygody, inspirowanej europejskimi smakami. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie: Janek Mackowiak z kl. 1a, Matylda Majchrzak z kl. 1b, Ola Kowalak z kl. 2b, Mateusz Czechowicz z kl. 0a, Natalia Ślęzak z kl. 1a, Gabrysia Podrażka z kl. 0b, Wiktor Kocjan z kl. 0a, Joasia Grabka z kl.1b, Lena Bandurska z kl. 1b, Tymon Stefański z kl. 2b, Marysia Patyk z kl. 1a i Ola Kaczyńska z kl. 0b.