2016.03.21

Konkurs Rodzinny „Wielkanocne Jajo”

Nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych jest zdobienie jaj. Do tej pięknej, polskiej tradycji włączyli się również uczniowie i uczennice naszej Szkoły. W dniu 21 marca br. został rozstrzygnięty konkurs rodzinny „Wielkanocne Jajo”. W konkursie wzięły udział 23 rodziny uczniów kl. 1-3, które zdobiąc wielkanocne jaja wykazały się niemałym artystyczny kunsztem i niezwykłą pomysłowością. Wśród konkursowych jaj dominował współczesny sposób zdobienia przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów, takich jak: cekiny, koraliki, masa cukrowa i solna, sztuczne kwiatki, makaronowe literki, glina, kasza, piórka, tkanina, kolorowy papier oraz serwetki i zdjęcia. Konkursowe jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Tosia Chrabałowska z kl. 2c, II miejsce – Zosia Marczak z kl. 2a, II miejsce – Marcin Milewski z kl.1c, III miejsce – Zuza Lejwoda-Borucka z kl. 2b. Ponadto wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Karol Kwaczyński z kl. 2b, Karina Kwaczyńska z kl. 1a, Dominika Kowalska z kl. 2a, Filip Spaltabaka z kl. 1b, Joanna Szymańska z kl. 3b oraz Antek Żyłkowski z kl. 2c. Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym podtrzymują tradycję wielkanocnego zdobienia jaj . Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie: Bartek Ciborowski z kl. 3b, Oktawia Borowiec z kl. 1b, Milena Szeliga z kl. 1a, Miłosz Szeliga z kl. 1b, Jaś Żurowski z kl. 1c, Ania Zarukiewicz z kl. 1c, Mateusz Olczyk z kl. 2c, Ania Osińska z kl. 2a, Maciek Sztabler z kl. 1a, Adam Sztabler z kl. 2b, Alicja Potocka z kl. 1a, Amelia Radzewicz z kl. 2b, Hania Sobka z kl. 1a, Michalina Kożuszek z kl. 1c, Maciek Zumbrzycki z kl. 1b oraz Maks Osiński z kl. 1b. Pokonkursowa wystawa wielkanocnych jaj sprawiła wiele radości twórcom, a wszystkich oglądających wprowadziła w przedświąteczny nastrój.