2005.09.16

Maraton Warszawski-relacja

Maratończycy na start! 27. Warszawski Festiwal Biegowy już za nami. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tej trzydniowej imprezie sportowej. Od piątku do niedzieli (16-18X) gościliśmy Szkołę Podstawową nr 8 z Żar, którą przez cały czas opiekowała się Marzena Derejko, wychowawczyni klas czwartych.
W sobotę 17 września przed południem szkoły podstawowe z całej Polski rywalizowały w sztafetach na dystansie 8x580m. Zawody te odbyły się w parku na Podzamczu. Każda drużyna składała się z 4 dziewczynek i 4 chłopców. Oczywiście wystawiliśmy naszą reprezentację do tego biegu. Wystartowaliśmy w składzie: Ola Turek, Karolina Szewczyczak, Liwia Kraszewska, Ania Durska, Jonasz Łempicki, Bartek Kulczycki, Michał Kaczanowski i Łukasz Komorowski. Rezerwowym sztafety był Łukasz Gołębiewski. Nasi lekkoatleci zajęli 15 miejsce.
Nad wszystkim czuwała niezmordowana jak zawsze pani Hortensja Gulbinowicz, która do biegu naszych zawodników przygotowywała już od kilku tygodni na Czwartkach Lekkoatletycznych.
Po biegu goście z Żar zwiedzali Warszawę pod czujnym okiem nauczycieli – Marzeny Lasockiej i Piotra Ścieżki.
Niedziela była dniem zmagań maratończyków. Naszym zadaniem było przygotowanie punktu kibicowania na trasie maratonu. Staliśmy naprzeciwko Pałacu Ujazdowskich, na ulicy Czerniakowskiej. Był to 22.5 km trasy. Nasze stanowisko udekorowaliśmy balonami i kolorowymi flagami: z logo szkoły, w barwach kół olimpijskich, Warszawy i Europy. W jego centralnym punkcie postawiliśmy transparent z hasłem „Jak się bardzo postaracie, wszystkim wokół radę dacie”.
Dla dzieci największą frajdą okazało się podawanie maratończykom napojów i gąbek z wodą. Oto kilka powiedzonek naszych uczniów: „Proszę, oto gąbka ze świeżą wodą, w kolorze różanym”, „Życzę Panu miłego biegu”, „Proszę wziąć, ta woda zapewni Panu zwycięstwo”. Najgoręcej dopingowaliśmy tatę ucznia z klasy 4b – Darka Parzyszka. W gronie kibiców znaleźli się przedstawiciele klas i nauczyciele – Barbara Kamińska, Małgosia Cieślak, Marzena Derejko, Kasia Mysińska, Marzena Raczko i Filip Wojewoda. Punkt kibicowania odwiedzili również Ewa i Jarosław Pytlakowie, którzy zagrzewali nas do jak najgorętszego dopingu.
Reprezentację klas szóstych stanowili: Radek Suchmiel, Maciek Margas, Michał Sobierański, Sonia Górecka, Karolina Szelągowska, Piotrek Fabczak i Agata Pogorzelska. W skład reprezentacji klasy piątej weszli: Wojtek Rebejko, Monika Żerkowska, Agata Olszewska, Ania Jaworska, Olek Matusiak, Piotrek Wojciechowski, Zuzia Kadlcik. Z klasy czwartej kibicowali uczniowie: Jaś Bartenbach, Jaś Wojciechowski, Maciek Suchmiel, Kuba Bartyś, Michał Gruza, Maciek Drewiczewski, Adam Parzyszek i Krzyś Jaremko.
Festiwal Biegowy zakończył festyn sportowo-rekreacyjny, który odbywał się na Podzamczu, tuż przy mecie Maratonu. Tam też rozdano nagrody i dyplomy dla najlepszych maratończyków i szkół, które przygotowały punkty kibicowania. Wśród nagrodzonych znalazła się i nasza szkoła!