Kronika

2019.05.12

Mecz i zwiedzanie Legii 5cd

12 maja grupka nastolatków z klas 5c i 5d wybrały się na stadion Legii. Można było przyjechać z panią Marzeną autobusem spod ratusza albo przyjechać samemu. Przyjechaliśmy na mecz Legia-Pogoń.

Przed meczem zwiedzaliśmy górę stadionu i oglądaliśmy widoki. Było widać boiska oraz hale. Stadion Legii z góry jest piękniejszy niż w telewizji. Mogliśmy obejrzeć stanowisko komentatorów, był tam cały sprzęt komputerowy: laptop, mikrofon i kamery. Zobaczyliśmy salę konferencyjną. Widzieliśmy też miejsce, z którego wychodzą piłkarze na mecz. Po całym zwiedzaniu podeszliśmy do barier boiska i oglądaliśmy rozgrzewkę zawodników. Później przybiliśmy piątkę z Misiem Legii, malowaliśmy twarze i dostaliśmy balony. Była możliwość napisania pocztówki do piłkarzy. Gdy zabawa się skończyła poszliśmy na trybuny i rozpoczął się mecz!

Zaczęło się! Piłkarze wybiegli z tunelu. Race poszły w ruch i wuwuzele również. Toczyła się zacięta walka o wygraną. Już w czwartej minucie drużyna Pogoni Szczecin  strzeliła gola.Na szczęście w 30 minucie Legia się obroniła. Mecz skończył się  wynikiem 1-1. Uff…