2013.06.13

Międzyszkolna Zabawa Przyrodnicza w Parku Leśnym Bemowo

Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Międzyszkolnej Zabawie Przyrodniczej pod hasłem „Jestem przyjacielem lasu”, która została zorganizowana w dniu 13 czerwca br. na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Parku Leśnym Bemowo. W tegorocznej edycji godnie reprezentowali nas: Amelka Szurek, Agata Górecka, Zosia Leszek, Kuba Jeliński, Mateusz Szczepański – wszyscy z klasy 2a. Zabawa polegała na przejściu trasy „Tropem leśnych tajemnic” i na wykonaniu zadań na stacjach kontrolnych, tematycznie związanych przede wszystkim z ochroną i znaczeniem lasów w ekosystemie oraz z doskonaleniem umiejętności rozpoznawania podstawowych gatunków roślin i zwierząt występujących w lesie. Trasa została pokonana w szybkim tempie, a wszystkie przydzielone zadanie i testy zaliczone. Po przejściu ekologicznego szlaku uczennice i uczniowie wykonali plakat propagujący ochronę przyrody i zachęcający do poruszania się po wyznaczonych ścieżkach podczas wędrówek leśnych. Istotnym elementem tegorocznej imprezy ekologicznej było także promowanie i utrwalanie zasad segregowania odpadów. Zabawa na łonie natury w promieniach wiosennego słońca dostarczyła wiele radości i pozytywnie wpłynęła na proekologiczną postawę naszych uczestników. Do zobaczenia na szlaku!