2012.12.06

Mikołajki w klasie 2a

Mroźny mikołajkowy czwartek zastał nas workiem pełnym podarków, które dzieci przygotowały dla siebie nawzajem. Ale zdarzyło się coś, czego nikt nie spodziewał się. Wśród podarków znaleźliśmy nieoczekiwaną przesyłkę od samego Świętego Mikołaja. Napisał do nas, że bardzo docenia naszą ciekawość świata oraz pasję zwiedzania. Dołączył dla każdego z nas kopertę z dwoma zaproszeniami: na spotkanie autorskie z Anną Onichimowską oraz na pokaz robienia karmelków i kręcenia lizaków w Manufakturze cukierków. Bardzo się ucieszyliśmy! Spotkanie z autorką interesujących książek dla dzieci było bardzo ciekawe i obfitowało w mnóstwo pytań oraz radości z podpisywanych przez autorkę książek. Bliskość Placu Zamkowego pozwoliła na obejrzenie świątecznych, pięknych dekoracji i największej choinki w Warszawie – byliśmy nimi zauroczeni. Z kolei w Manufakturze było niesamowicie słodko i kolorowo. Poznaliśmy kilka tajników dotyczących cukru, karmelu, glukozy, aromatów i barwników. Widzieliśmy tworzenie wzorków w środku cukierka oraz jedliśmy ciepłe jeszcze karmelki arbuzowe. Naszą warszawsko-mikołajkową przygodę zakończyliśmy obiadem w restauracji, gdzie zjedliśmy pizzę. Deser w postaci pysznego ciasta – całkiem zielonej choinki, słodko zwieńczył i pożegnał nasz dzisiejszy pobyt w szkole. Te Mikołajki pozostaną na długo w naszej pamięci.(ksz)

Link do galerii