2013.12.06

MIKOŁAJKOWA WYPRAWA 2B

6 grudnia Mikołaj jak co roku napisał do klasy 2b list. Po otworzeniu koperty, dzieci znalazły nie tylko list, ale kolejne …. 12 kopert!
Było bardzo tajemniczo. W każdej kopercie było jedno zadanie i dopiero po jego wykonaniu można było otworzyć następną. Mikołaj „zawiózł” nas na Stare Miasto, porosił o odszukania Pomnika Małego Powstańca, zaprosił na spotkanie z popularną autorką książek dla dzieci, panią Anną Onichimowską, zafundował każdemu uczniowi po książce „Tajemnica Maleńkiej”, której nie było jeszcze w sprzedaży, zaprosił dzieci na pyszną pizzę do włoskiej trattorii pani Magdy Gesler „Bellini”, a po powrocie do szkoły okazało się, że ostatnią kopertę można otworzyć dopiero za …. tydzień!
Czekanie na niespodziankę było oczywiście bardzo trudne, ale warto było czekać, bo w ostatniej kopercie były bilety do planetarium w Centrum Nauki Kopernik, na fantastyczny seans „Słoneczna podróż”.
Tegoroczne Mikołajki udały się nadzwyczaj. Zabawy było co nie miara. Pod warunkiem oczywiście, że dzieci potrafią się … bawić. Kto jak kto, ale 2b potrafi to jak nikt!