2010.02.28

Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 28.02.2010 klasy 6 wybrały się na bardzo interesującą wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostaliśmy miło powitani przez naszego przewodnika i ruszyliśmy śladami Powstania. Miejscami było bardzo ciekawie, czasem wesoło, ale również strasznie. Myślę, że największym przeżyciem dla nas było to, kiedy chodziliśmy atrapami kanałów z tamtego czasu. Mogliśmy się poczuć jak powstańcy lub dzieci, które muszą uciekać z żydowskich dzielnic. Wywarło to na nas bardzo duże i przerażające wrażenie. Uważam, iż każdy powinien kiedyś przyjść do Muzeum Powstania Warszawskiego i dowiedzieć się czegoś więcej o tym wydarzeniu. Czas, jaki tam spędziliśmy, zleciał nam bardzo szybko i mogę powiedzieć, że każdy po wyjściu z tego muzeum nabiera powagi, a w jego oczach kręcą się łzy. Niezadowoleni, ze to już koniec, lecz pełni niesamowitych wrażeń opuściliśmy to bardzo pouczające oraz ciekawe muzeum i ruszyliśmy do autobusu pod szkołę.
Karolina Janczura kl.6a