2012.09.20

Muzeum Ziemi klas V

Dnia 20.wrzesnia nasza klasa wybrała się do Muzeum Ziemi w Warszawie. Wyruszylismy ze szkoły o godzinie 8.15. Doszliśmy do przystanku tramwajowego i wsiedliśmy do tramwaju. Atmosfera w tramwaju była bardzo wesoła. Kiedy dojechalismy musielismy przejść parę przecznic. Gdy stanęlismy przed muzeum dochodziła godzina 9.30. Weszliśmy do środka. W holu znajdował się sklepik z pamiatkami.Czekalismy na przewodnika.Przewodnikiem okazała się Pani pracująca naukowo w muzeum.Zwiedzanie rozpoczęlismy od makiety Ziemi.Następnie przeszliśmy do działu prehistorycznego. Znajdowały się tam skamieniałe szczątki zwierzat i roślin. Niestety Pani przewodnik nie opowiadała zbyt interesująco.Przeszliśmy do działu wprowadzającego nas do świata skał i minerałów. Widzieliśmy tam tablice, które tłumaczyły nam, co to są minerały, skały i jakie mamy grupy skał. Strasznie się nam nudziło.Jednak to nie miało trwać długo.Dalsze zwiedzanie odbywało się w innym budynku.Weszlismy do sali, w której znajdowały się kości mamutów, piękne skały o kolorowych barwach. Były nawet diamenty!Pani przewodnik dokładnie nam o nich opowiedziała. W końcu zaciekawilismy się tym, o czym mówiła.Potem weszliśmy do ciemnej sali. Była tam wystawa o meteorytach.Również to bardzo nas zaintrygowało. Podobała nam się też sala poświęcona bursztynowi. Wystawiono ciekawe okazy.
Tam skończyło się nasze zwiedzanie. Wróciliśmy do szkoły na kolejną lekcję przyrody:)
Piotr Hurka 5b