2017.12.06

Od Mikołaja paka dla zwierzaka

W dniach 1-6 grudnia uczniowie z Koła Przyrodniczego zorganizowali akcję pt. „Dla zwierzaka od Mikołaja paka”. Zebraliśmy ponad 110 kilogramów karmy dla psów i kotów, całą masę koców, śpiworków, legowisk, zabawek, misek, witamin, obroży, itp. Zebraliśmy także 1050 zł (w tym 500 zł od klasy 6b!!! i 98 zł od klas 4-6 z wyprzedaży garażowej). Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Po zakończonej akcji, zliczeniu i segregacji darów dnia 10 grudnia (w sobotę) odbyła się wycieczka dla chętnych do schroniska w Józefowie. O godzinie 14.00 przyjechaliśmy do  Szkoły, aby wziąć zebrane dla zwierząt rzeczy. Wszystkie dary rodzice zapakowali do bagażników swoich aut. Potem pojechaliśmy do schroniska. Gdy dotarliśmy na miejsce, przekazaliśmy dary obsłudze schroniska. Potem poszliśmy odwiedzić zwierzaki. Były piękne. Daliśmy im kilka przysmaków oraz chwilę im potowarzyszyliśmy. Chcieliśmy też zobaczyć koty, ale powiedziano nam, że żyją na wolności w lesie, mają tam swój wybieg i przychodzą tylko po jedzonko. Kiedy było już późno, pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do domów. Ta wycieczka była bardzo udana i dużo się na niej nauczyliśmy.

Dziękujemy z całego serca wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji!

Amelia Radzewicz, Katarzyna Komisarz