2013.05.07

Opera

Dnia 7 maja 2013 roku chętni uczniowie klas czwartych wybrali się do Teatru Wielkiego na operę „Słowik”.
Ze szkoły wyruszyliśmy o godz. 17.00, a na miejsce przyjechaliśmy autobusem. Opera rozpoczęła się o godz. 18.00.
„Słowik” to baśń muzyczna Hansa Christiana Andersena. W rolach głównych wystąpili: słowik – Kamila Kułakowska, kucharka – Izabella Kłosińska, cesarz – Adam Kruszewski, szambelan – Mieczysław Milun. Muzykę „Słowika” skomponował Igor Strawiński.
W pierwszym akcie widzieliśmy, jak Rybak słuchał śpiewu ptaków, a dworzanie szukali Słowika. Kiedy go znaleźli, zabrali do Cesarza Chin. W akcie II władca od Cesarza Japonii dostał mechanicznego słowika, a ten prawdziwy uciekł z zamku. W trzecim akcie Cesarz Chin ciężko chorował i spotkał Śmierć. Bardzo chciał posłuchać śpiewu słowika, ale jego mechaniczny słowik się zepsuł. Przed śmiercią uratował go swoim śpiewem prawdziwy Słowik.
Opera zakończyła się około godz. 19.00 i wróciliśmy do domu. Opera „Słowik” bardzo mi się podobała. Moim koleżankom z klasy 4a i 4b też.
Piotr Koźmiński z 4b