2007.10.19

Pasowanie na Zerówkowicza

Dnia 19 października 2007 dzieci z klas 0 zostały uroczyście pasowane na Zerówkowiczów SP 24 STO. Żeby stać się uczniem naszej szkoły dzieci musiały przedostać się przez rozmaite krainy i uroczyście ślubować: „Ślubuję! Dobrze się bawić i uczyć, współdziałając z kolegami, abym był godny miana ZERÓKOWICZA Szkoły Podstawowej nr 24 STO. Ślubuję! Być dobrym Polakiem, europejskim zerówkowiczem, zawsze dzielnym, uśmiechniętym. Będę słuchał swojej pani, zawsze jadł całe śniadanie, przyjacielem będę dla roślin i zwierząt, zawsze będę dobrym kolegą. Będę grzecznie się bawić i pilnie się uczyć, żeby mamy i taty nigdy nie zasmucić. Chciałbym być grzeczny, uczyć się pilnie, pisać literki oraz cyferki, pięknie malować i rysować, do pierwszej klasy się przygotować”. Po ślubowaniu odbył się symboliczny poczęstunek.