2018.10.10

Pieśni powstańcze w DPS Kombatant

Dnia 8 października 2018, z okazji rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego, uczniowie klas 5a,5b oraz kilkoro uczniów z klas 7a i 7b wraz z p. Benią, p. Justyną i p. Wojtkiem, udało się do DPS Kombatant. Mieszkańcy domu pomocy już od progu przywitali nas serdecznym uśmiechem. Wspólnie z seniorami śpiewaliśmy piosenki powstańcze takie jak: „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” oraz napisaną współcześnie „Dziewczynę z granatem”. Pani, która uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim opowiadała uczniom o niektórych momentach ze swojego życia z tego czasu. Inny powstaniec zaśpiewał solo ” Dziewczynkę z AK”, podobno to jego ulubiona pieśń obrońców Warszawy. Wycieczka była żywą lekcją historii, pełną wzruszeń oraz radości ze spotkania.

Uczniowie klasy 5a i 5b