2011.11.30

PROJEKT eTwinning KLAS 5 Z WALIĄ

W tym roku szkolnym klasy piąte wspólnie z nauczycielkami języka angielskiego Pauliną Niemińską – Momot i Anetą Światek stworzyły projekt pt. „Our legends” („Nasze legendy”). W tym samym czasie uczniowie szkoły z Walii Coed & Glas Primary w Cardiff przyłączyli się do naszego projektu eTwinning. Naszą współpracę rozpoczęliśmy od stworzenia plakatów informujących o życiu w klasach piątych. Pojawiały się tam zdjęcia i krótkie notatki o każdym uczniu. Następnie obie grupy spisały znane w każdym z krajów legendy. Uczniowie naszej szkoły zdecydowali się opracować „The Legend of the White Eagle” („Legenda o Białym Orle”) oraz „The Legend of the Wawel Dragon” („Legenda o Smoku Wawelskim”). Kilka następnych lekcji było poświęconych wyćwiczeniu poprawnej wymowy i intonacji wybranych tekstów. Kolejnym krokiem, który okazał się świetną zabawą, było nagranie legend przy pomocy programu komputerowego Audacity. Po zmontowaniu materiału nasza szkoła wymieniła się powstałymi dziełami ze szkoła walijską. Mamy nadzieję na dalsza współpracę. Efektów naszej pracy można posłuchać w kronice. Serdecznie zapraszamy! Enjoy it!

Link do galerii