2012.09.03

Projekt I/ klasy 5/ Wielkopolskie Kroniki

W ramach projektu ” Wielkopolskie Kroniki” klasy piate wykonały przewodnik po Poznaniu na lekcjach języka angielskiego, plakat pt. ” Zagadkowy Poznań” na lekcjach matematyki, na lekcji muzyki wspominali wizytę w Muzeum Instrumentów Muzycznych i wykonali wizytówki najciekawszych instrumentów.Na lekcjach przyrody uczniowie poszerzyli swoje wiadomości dotyczące Wielkopolski. Dowiedzieli się również, co przedstawia herb Poznania oraz z czego znane jest Puszczykowo i Kórnik. Na lekcjach polskiego uczniowie czytali i iscenizowali legendy wielkopolskie. Na lekcjach wychowawczych zaplanowali wycieczkę do Wielkopolski a potem… na własne oczy zobaczyli, to o czym uczyli się na wszystkich przedmiotach. Wycieczka była bardzo udana:)