2012.10.29

Projekt II/ klasy 4/ Big Dreams of Little Feet

Praca nad II projektem, zatytułowanym „Big Dreams of Little Feet”, wiązała się przede wszystkim z opowiadaniem „Mewa”.
Uczniowie klas czwartych pracę nad tekstem literackim rozpoczęli od wspólnego przeczytania utworu – w szkolnej Czytalni, a następnie wykonali zadania z poszczególnych przedmiotów: język polski – plakat, matematyka – praca samodzielna na temat wymarzonych zawodów,przyroda – karta pracy i praca samodzielna na temat życia mew i ich przystosowania się do lotu, historia – poznanie wierzeń na temat Nieba, język angielski – streszczenie opowiadania „Mewa”, informatyka – prezentacja multimedialna pt. „Moje marzenia”, muzyka – podkład muzyczny do prezentacji o Polsce, religia – pogadanka na temat „Czy zwierzęta mogą iść do Nieba”.
Najważniejszym jednak zadaniem – dla wszystkich uczniów – było wykonanie projektu logo, oddajęcego ideę opowiadania „Mewa”. Zwycięzcą konkursu została Magda Szymanowska z klasy 6b.