2012.10.29

Projekt II/klasy 6/ Big Dreams of Little Feet

Drugą turę rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania „Mewa” Richarda Bacha.
Niektórzy uczniowie przeczytali opowiadanie również w języku angielskim.
Fragmenty opowiadania czytaliśmy w Czytalni, a następnie na lekcjach plastyki przystąpiliśmy do wymyślania logo projektu. Na zwycięzcę głosowali wszyscy uczniowie z klas 4-6 i nauczyciele. Miejsce I zdobyła Magda Szymanowska, a miejsce II Nina Lichocka, obie z klasy 6b.
Na języku polskim pisaliśmy opowiadanie „Uczeń Jonathana”, chętni kręcili film oparty na fragmentach „Mewy”. Na lekcjach matematyki przygotowaliśmy prezentacje na temat „Kim będę w przyszłości?”, na lekcje historii wykonaliśmy prace samodzielne na temat wielkich Polaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny (T. Kościuszko, J. Bem, G. Narutowicz, I. Paderewski, J.Haller, W. Sikorski, S. Wojciechowski). Na muzyce poznaliśmy polskich kompozytorów- W. Kilara, K. Szymanowskiego i M. Lorenca, i w końcu na lekcjach przyrody na podstawie przygotowanych materiałów dotyczących mew żyjących nad Wisłą: mewy pospolitej, mewy srebrzystej i mewy siodłatej wykonaliśmy plakat przedstawiający klasyfikację trzech gatunków mew.
Na dowód tego, że marzenia się spełniają zorganizowaliśmy spotkanie z Maciejem Kurzajewskim, prezenterem telewizyjnym i prowadzącym program :Kocham Cię, Polsko”.
Po wszystkich zmaganiach związanych z pracami nad „Mewą” zostało wytypowane 10 osób na wyjazd do Anglii w następnej turze. Gratuluję!