2014.11.27

Projekt KOCIE SPRAWY w KLASIE 1C

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy 1C realizowali projekt badawczy „Koci świat”. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania dotyczące kotów i ich zwyczajów. Chciały dowiedzieć się, czy to prawda, że koty spadają zawsze na cztery łapy?, co robią koty, kiedy się nudzą?, czy powinny jeść warzywa? czy polują tylko wtedy, kiedy są głodne?.
Żeby uzyskać odpowiedzi na postawione pytania, pierwszoklasiści postanowili spotkać się z osobami, które dobrze znają koci świat – z weterynarzem, właścicielami i hodowcami kotów. Realizacja projektu stała się powodem wizyty klasy 1C w zaprzyjaźnionej lecznicy „Ogonek” i spotkania z babcią Tosi. Ponadto mama Antka pożyczyła dzieciom książkę o kotach, a Mikołaj zadzwonił do babci, która mieszka w Gdańsku i zapytał Ją o kocie zwyczaje.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kocim świecie – zapytajcie pierwszaki z klasy 1C.

Link do galerii