2019.11.03

Rodzinny Konkurs Kulinarny „Danie na 30-lecie Szkoły”

Wykwintne dania zagościły w naszej Szkole w dniu 21 października br. w ramach Rodzinnego Konkursu Kulinarnego „Danie na 30-lecie Szkoły”. Do konkursu przystąpiły 23 rodziny uczniów i uczennic klas 0-3, które przygotowały 20 dań słodkich i 3 dania wytrawne.

Wśród urodzinowych specjałów na słodko królowały torty: bezowe, czekoladowo-śmietankowe, z owocami, z truflami oraz z makiem. Wszystkie torty oczarowały jury kunsztowną dekoracją, wyśmienitym smakiem i wyjątkowym aromatem. Na konkursowym stole pojawiło się także najsłodsze brownie oraz brownie z krówkami, bułeczki jak dawniej, babeczki, ciasta marchewkowe, muffiny marchewkowo-pomarańczowe, ciasto bananowe, blok czekoladowy, owsiane serca, serniki, sernikobrownie oraz mini charlotte z musem truskawkowym. Natomiast dania wytrawne zachwyciły pikantnymi i korzennymi smakami.

W Konkursie Rodzinnym „Danie na 30-lecie Szkoły” jury przyznało następujące miejsca:

• kategoria „Danie słodkie”
  • I miejsce – Przemek Zając z kl.1a za „Tort z truflami”,
  • I miejsce – Hubert Czernik z kl. 0a za „Tort czekoladowo-śmietankowy”,
  • I miejsce – Wiktoria Koziarkiewicz z kl. 2a za „Tort makowy”,
  • nagroda specjalna za pomysł na podanie dania – Maks Mizera z kl.2a za „Babeczki z historią”,
  • wyróżnienie –Weronika Zawiślińska z kl.2a za „Bułeczki jak dawniej”,
  • wyróżnienie – Michalinka Sowa z kl. 0a za „Tort śmietanowo-czekoladowy z owocami”,
  • wyróżnienie – Natalia Ślęzak z kl. 3a za „Tort urodzinowy STO”.
  • kategoria „Danie wytrawne”
  • I miejsce – Paweł Louklinski z kl. 0a za „Pozytywnie zakręconą trzydziestolatkę”,
  • II miejsce – Amelia i Marcel Karda z kl. 0a i z kl. 1b za „Roladki z cukinii, z kozim serem i suszonymi pomidorami”,
  • III miejsce – Henio Borowski z kl. 1c za „Tartę z brokułami, indykiem, fetą i suszonymi pomidorami”.

Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym przygotowali urodzinowe specjały na 30-lecie naszej Szkoły. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie i uczennice: Beniamin Lisowski z kl. 3b, Nina Szuszczykiewicz z kl. 1b, Hania Wywiał z kl. 1b, Aleksandra Dega z kl. 1b, Maja Poliszkiewicz z kl. 1b, Leon Rybka z kl. 0a, Hubert Laszuk z kl. 1c, Zuzanna Pasternok z kl. 2c, Miłosz Łastowski z kl. 0a, Antonina Mieleszkiewicz z kl. 2c, Wiktor Kocjan z kl. 2a, Jerzy Drygalski z kl. 1c i Michalina Jasińska z kl. 1c.