2019.10.02

Wizyta przyjaciół z Purdy. Spotkanie z Powstańcem

W ramach realizacji projektu w dniach 30. 09. – 2.10. 2019r. przyjmowaliśmy młodzież wraz z opiekunami ze szkoły w Purdzie. Gospodarzami byli uczniowie klas 7., którzy wraz z gośćmi nocowali w szkole oraz oprowadzali ich po Warszawie. Spacer odbywał się według wcześniej przygotowanej trasy tematycznej: Tropem warszawskich pałaców. Uczniowie klas siódmych z naszej i purdzkiej wspólnie szkoły tworzyli kartki dla powstańców.

2 października odwiedzili panią Marię Wiśniewską, pseudonim „Malina”, uczestniczkę Powstania Warszawskiego. To był wieczór pełen wzruszeń. Pani Maria wspominała czasy powstania, a uczniowie z Purdy deklamowali wiersze i podarowali pani Marii piękną kartkę z warmińskim pejzażem.

Ostatniego dnia wizyty udała się do Stacji Grawitacji. W ramach projektu wymieniono również obrazy w szkole w Purdzie. Uczniowie z Purdy otrzymali propozycję pisania wierszy w ramach akcji “Stowarzyszenie nie-umarłych poetów” -1 osoba skorzystała oraz współredagowanie gazetki z różkamita propozycja nie została podjęta.