2014.04.01

Sprawdzian 6-klasisty

1 kwietnia 2014r. o godzinie 9.00 klasy 6a i 6b wzięły udział w sprawdzianie szóstoklasisty. Obowiązywał strój galowy.Test odbył się w kawiarence „U Marty” w dwóch salach. W jednej znajdowali się zwykli uczniowie, którzy pisali przez godzinę, a w drugiej dyslektycy – przez 90 minut. Komisja egzaminacyjna w obu salach składała się z trzech nauczycieli – dwóch z naszej szkoły oraz jednego z zewnątrz. Po otrzymaniu zapieczętowanych kopert zostaliśmy poinstruowani, jak je otworzyć. Następnie przystąpiliśmy do pisania. Sprawdzian utrzymany był w klimacie muzyki. Najpierw musieliśmy przeczytać fragment „Zaklętego dźwięku” J. Herlingera i na jego podstawie odpowiedzieć na pięć pytań. Pięć kolejnych dotyczyło wiersza pt. „Muzyka” J. K. Weintrauba. Następnie trzeba było rozwiązać 10 zadań z matematyki. Na koniec musieliśmy napisać ogłoszenie o zbiorze książek i zabawek oraz wypracowanie pt. „Co dwie głowy, to nie jedna”. Przez ostatnie 10 minut trzeba było zakodować odpowiedzi. Po zakończeniu pracy wyszliśmy z budynku, gdzie stała mama Maksa Świrskiego i częstowała nas cukierkami. Przeszliśmy do szkoły i w klasie 6a czekaliśmy na uczniów z dysleksją. Po ich powrocie wróciliśmy do kawiarenki sprzątać ławki i krzesła. Potem byliśmy już wolni. Moim zdaniem test nie był bardzo trudny, ale biorąc pod uwagę liczbę zadań, czasu było za mało. Niestety na wyniki poczekamy aż do końca czerwca. Mam nadzieję, że nauczyciele będą z nas zadowoleni.
Natalia Łopuszyńska 6b