2013.10.21

Święto Dyni

W dniu 21 października br. obchodziliśmy w naszej Szkole „Święto Dyni”, podczas którego został zorganizowany Konkurs Rodzinny. Już od rana zagościły w szkolnej stołówce dyniowe delicje oraz dyniowe dzieła sztuki. Wśród aromatycznych potraw z dyni królowały wykwintne ciasta i ciasteczka wraz z pysznymi zupami, pierożkami i placuszkami. Na konkursowym stole pojawiły się także różnorodne przetwory z dyni o słodkim, pikantnym i korzennym smaku. Wyjątkowego kolorytu Dyniowemu Świętu dodały oryginalne rzeźby. Do konkursu zgłoszono 15 potraw, 8 przetworów oraz 18 rzeźb. W kategorii „Dyniowe delicje”- potrawy z dyni przyznano następujące miejsca: I miejsce – Bartek Ciborowski z kl. 1b za „Ciasto dyniowe”, II miejsce – Aleksander Gil z kl. 0a za „Zupę dyniową”, III miejsce – Maja Kończak z kl. 2b za „Ciasteczka”, wyróżnienia – Piotr Kuśmider z kl. 1a za „Tartę Americana” oraz Witek Zakrzewski z kl. 1a za „Dyniowe ciasteczka”. W kategorii „Dyniowe delicje”- przetwory z dyni przyznano następujące miejsca: I miejsce – Hania Szustkiewicz z kl. 1a za „Dynię marynowaną”, II miejsce – Michał Koprowski z kl. 1b za „Dyniowy dżem”, III miejsce – Karol Kwaczyński z kl. 0b za „Dżem z dyni z nutką soku pomarańczy”. W kategorii „Rzeźba z dyni” przyznano następujące miejsca: I miejsce – Dominika Powałka z kl. 1b za „Dyniowego smoka”, II miejsce – Kacper Karpiński z kl. 3b za „Dyniowego jeżyka”, III miejsce – Marlena Książkiewicz z kl. 1b za „Dyniowego liska w norce”, wyróżnienia – Diana Czeladzka z kl. 1a za „Ludka” oraz Julia Chrzanowska z kl. 0b za „Panią Jesień”. Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym podtrzymują piękną kulinarną tradycję przygotowywania przetworów i potraw, a także tworzą artystyczne kompozycje. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie: Marysia Radzięciak z kl. 0a, Gabrysia Kocjan z kl. 1b, Agata Górecka z kl. 3a, Marta Kowalak z kl. 1a, Asia Szymańska z kl. 1b, Bartosz Prejs z kl. 1b, Hubert Piątkowski z kl. 0b, Maya Czarkowska z kl. 0a, Wojtek Pałucki z kl. 2a, Bartosz Imielski z kl. 1b, Lena Kądzielska z kl. 3a, Małgosia Zielińska z kl. 0a, Ksawery Ostręga z kl. 0a, Robert Koszlajda z kl. 1a, Dominika Kowalska z kl. 0a, Asia Osińska z kl. 0a, Jakub Jeliński z kl. 3b, Hubert Sidorko z kl. 2a, Dominika Dałkowska z kl. 3a, Maja Juszkiewicz z kl. 0b.