2011.10.24

Święto Szarlotki

W poniedziałek rano szkolna stołówka została „zasypana” szarlotkami. Na stołach pojawiło się 36 ciast upieczonych przez naszych uczniów wspólnie z rodzicami i babciami. Wszystkie pachniały wspaniale, wyglądały tak, że ślinka ciekła, a degustujące wypieki jury miało ciężki orzech do zgłoszenia. Prawie godzinna debata jurorów zaowocowała werdyktem – szarlotką roku została szarlotka wykonana przez Anię Rostkowską z klasy 0a, wspólnie z mamą. Na drugim stopniu podium znalazło się ciasto Agatki Góreckiej z klasy 1a, a na trzecim szarlotka wykonana przez rodzinę Pultynów – Maćka z klasy 0b i Andrzeja z klasy 2b. Specjalne wyróżnienie jury za wspaniałe jesienne przystrojenie ciasta otrzymała szarlotka babci Uli, wykonana przez Wojtka Pałuckiego z klasy 0a. Jury uznało jednak, że wszystkie wypieki zasługują na wyróżnienie, a my już dziś dziękujemy za włączenie się do wspólnego świętowania rodziny: Marysi Kononiuk 0b, Hani Oleszczuk 1a, Małgosi Kowalskiej 2b, Patryka Załuski 3b, Piotrka Włodarkiewicza 0a, Eli i Dominiki Gimzickich, Dominiki Piątkowskiej Małeckiej 2a, Wiktorii Tecław 0a, Zuzi i Karolinki Kłos 0a i 2a, Mikołaja Ryniewicza 0a, Karinki Piątkowskiej 3a, Juli Szczepanik 3a, Pauliny i Tomka Dąbrowskich 3a i 1a, Mateusza i Mai Kończaków 2a i 0b, Jacka Szustkiewicza 2a, Mai Ciborowskiej 2a, Piotrka Krystowskiego 0b, Alinki Saramak 1b, Marysi Lewandowskiej 3a, Michała Zielińskiego 3b, Ani Sulik 3b, Leny i Poli Kądzielskich 1a i 1b, Anieli Wojciechowskiej 3a, Wojtka Kaniewskiego 0b, Natalii Kłusek 3a, Karolinki i Karola Belcarz 0a i 3a, Ewy Kolasińskiej 1a, Gabrysi Zubryckiej 2b, Wojtka Lewandowskiego 0a, Franka Kozłowskiego 0b. Na przerwie obiadowej uczniowie mogli degustować wszystkie wypieki. Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy 568,25 zł.