2013.05.29

Szkolna gra terenowa czyli obchody Dnia Dziecka

29 maja 2013 w naszej szkole odbyła się gra terenowa. Zabawa była tematycznie związana z filmem „Gwiezdne Wojny”. Najczęściej z grą terenową możemy się spotkać w czasie pobytu na Zielonej Szkole. Tym razem ta zabawa odbyła się z okazji Dnia Dziecka . O godzinie 9:00 miała miejsce zbiórka wszystkich dwunastu klas. Na zespół ,będący jedną grupą, składali się uczniowie wszystkich klas, po dwóch przedstawicieli każdej z nich. Taki zespół tworzył jeden patrol, który rywalizował z innymi. Do godziny 10:00 należało wymyślić nazwę swojej drużyny. Każdy zespół otrzymał kartę patrolową, na której zapisał nazwę swojego patrolu. Patrole otrzymały również mapę, na której były zaznaczone wszystkie miejsca do zaliczenia. O godzinie 10:00 zaczęła się gra. Wszystkie patrole pobiegły w stronę punktów określonych na otrzymanych materiałach. Zadania były bardzo zróżnicowane. Należało między innymi odpowiedzieć na pytania dotyczące filmu „Gwiezdne Wojny”, zbudować statek kosmiczny, czy pokonać przeszkodę pod postacią siatki. Około godziny 13:30 gra zakończyła się. Za wysiłek w zabawie wszyscy uczniowie zostali wynagrodzeni obiadem, była to, ku radości uczestników, pyszna pizza. Po posiłku nastąpiło ogłoszenie wyników. Zwyciężyła grupa Dominiki Owczarek o nazwie „Gwiezdne Mypcze”. Zaszczytne drugie miejsce przypadło Juliance Piskorz i jej zespołowi. Na podium znalazł się także patrol Michała Steca i Ani Pawińskiej. Dzień ten można zaliczyć do pozytywnych wydarzeń naszej szkoły. Gry terenowe tego typu powinny być organizowane częściej. Wszyscy aktywnie włączamy się do zabawy.
Grześ Rogalewski kl.6a