2012.11.09

Szkolne obchody Dnia Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wszyscy szóstoklasiści zostali wcześniej podzieleni na grupy i przygotowywali swoje wystąpienia. Ja (Ania) byłam w grupie z Magdą i Julianką. Dodatkowo w tym roku, aby urozmaicić występ przyłączyli się do nas trzecioklasiści. W naszej grupie znalazło się trzech chłopców: Szymon, Oskar i Jędrek.
Razem poszliśmy do klasy 0b. Na początku zapytałyśmy czy klasa zna hymn narodowy. Okazało się, że wszyscy znają pierwszą zwrotkę i refren. Byłyśmy na to przygotowane i postanowiłyśmy nauczyć zerówkę drugiej i trzeciej zwrotki hymnu. Nasza metoda polegała na obrazkowym przedstawieniu słów zwrotek. Po nauczeniu i zaśpiewaniu hymnu razem z zerówką, przystąpiłyśmy do pokazania im, jak Polska wyglądała w czasie i po zaborach. Julianka narysowała na papierowym talerzu mapę Polski przed i po. Na tej oto mapie poukładałyśmy żelki, a później podzieliłyśmy dzieci na cztery grupy: Polskę, Austrię, Prusy i Rosję. Austria, Prusy i Rosja kolejno zabierały żelki z talerza, aż nie zostało nic. Później znów nasypałyśmy żelki na talerz i tym razem Polska zjadła wszystkie. W ten sposób pokazałyśmy rozbiory. Potem trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę i zarecytowali dwa wiersze.
Świetnie się bawiłam i myślę, że dobrze nam poszło.
Ania Pawińska kl.6b