2014.12.03

Warszawa koduje – Pączki w programowaniu

Uczniowie Szkoły Podstawowej: Martyna Piskorz, Jan Wołyniak, Andrzej Pultyn oraz uczniowie Gimnazjum: Maksymilian Świrski i Paweł Kureń pod opieką Pani Edyty Bednarczyk oraz Pani Moniki Kokoszy biorą udział w projekcie pt. „Pączki w programowaniu – wykorzystanie programowania w jęz. Scratch w rozwijaniu umiejętności logiczno- matematycznych”. Projekt ten organizowany jest przez Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” we współpracy z m.st. Warszawa oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosować Komputerów w Warszawie.

Wychodzi on naprzeciw poszukiwaniom innowacyjnych rozwiązań metodycznych i edukacyjnych oraz wypracowaniu zmiany społecznego nastawienia do matematyki i włączania uczniów, rodziców i nauczycieli, działających razem, w aktywne uczenie się i upowszechnianie programowania w języku Scratch, w celu rozwijania i wspierania kompetencji logiczno – matematycznych uczniów.

Program jest przeplatany opowieściami matematycznymi, które pozwalają uczniom postrzegać matematykę jako bardziej przyjazną.

Zapraszamy na stronę w celu obejrzenia powstających projektów oraz do galerii.