2009.02.19

Warsztaty Britain Today

WARSZTATY BRITAIN TODAY 19 lutego klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej brały udział w warsztatach Britain Today w ramach europejskiego programu edukacyjnego. Projekt, w jakim wzięli udział uczniowie składał się z trzech etapów: a) zajęć poświęconych kulturze i historii krajów Zjednoczonego Królestwa; b) warsztatów Britain Today prowadzonych przez Dawida Sibbalda z Wielkiej Brytanii; c) testu sprawdzającego wiedzę i zrozumienie podczas zorganizowanych zajęć Britain Today. Tematyka warsztatów zawierała podstawowe wiadomości o różnicach językowych pomiędzy językiem angielskim w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było również przedstawienie uczniom ciekawostek językowych pojawiających się na tablicach informacyjnych i znakach drogowych. Warsztaty prowadzone były z poczuciem humoru i aktywnym udziałem uczniów. Po zajęciach uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie.