2013.11.28

Wieczór andrzejkowy oczami czwartoklasistki

28 listopada odbyły się w naszej szkole „andrzejki” dla klas 4-6. To zabawa w robienie wróżb. Mogą one przepowiadać z kim się ożenisz, albo co się stanie w przyszłości, czy będziesz mądra itp.
Na początku wszyscy, którzy prowadzili jakieś wróżby usiedli przy ławkach i przygotowywali się. Później pozostali uczniowie weszli i zaczęli sobie wróżyć. Można było na przykład wylosować waflową rurkę z imieniem przyszłego męża, albo przekłuć papierowe serce przyszłego ukochanego. Można było też sprawdzić co oznaczają linie na dłoni, posłuchać rymowanych przepowiedni wróżbity nad rozsypanym piaskiem, albo wybrać talerzyk, który ukrywał co spotka cię w najbliższej przyszłości.
Była super atmosfera, wiele śmiechu i żartów. Wszyscy świetnie się bawili. Niektórym z wróżb powychodziły naprawdę dziwne rzeczy. Mnie wyszło, że niedługo przyjdzie do mnie Święty Mikołaj i z tego powodu mam zrobić miejsce w pokoju na prezenty. Mam nadzieję, że wróżba się spełni ☺.
Po andrzejkach była dyskoteka z prawdziwym DJ-em,super!
Maja Ciborowska kl.4a