2011.09.27

Wielkopolska na 5 czyli wycieczka klas 5-tych do Poznania

27 września odbyła się wycieczka piątoklasistów do Poznania. W środę staliśmy na parkingu przed szkołą zwarci i gotowi do wyjazdu. Wyruszyliśmy w drogę …
Nasz pierwszy postój odbył się w KFC. Tam zjedliśmy drugie śniadanie. Kiedy wszyscy się najedli ruszyliśmy w dalszą drogę. Niedaleko Poznania znajduje się Ostrów Lednicki- miejsce, gdzie Mieszko I brał chrzest. To miejsce zwiedzaliśmy z panią przewodnik. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Miniatur w Pobiedziskach. Znajdują się tam miniatury znanych miejsc i budynków w Wielkopolsce. Później pojechaliśmy do Muzeum Pierwszych Piastów. Zobaczyliśmy tam przedmioty wykopane przez archeologów na terenie Wielkopolski. Do Poznania przyjechaliśmy około godziny 17:00. Weszliśmy do naszych pokojów i rozpakowaliśmy rzeczy. Wieczorem odbyła się dyskoteka, którą organizowała klasa 5b. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy autokarem na rynek w Poznaniu. Na rynku jest Muzeum Instrumentów Muzycznych. Po zwiedzeniu tego muzeum mieliśmy pół godziny czasu wolnego. Potem poszliśmy oglądać makietę Poznania. Kiedy już ją obejrzeliśmy przyszedł Pan przewodnik i poszliśmy na spacer po Poznaniu. Przewodnik pokazał nam Bamberkę, Koziołki i Katedrę w Poznaniu. Widzieliśmy również katedrę na Ostrowie Tumskim. Tuż pod Katedrą Pan przewodnik pożegnał się z nami, a my poszliśmy na Maltę, gdzie znajduje się tor bobslejowy. Była super zabawa. Stamtąd pojechaliśmy do pensjonatu. Wieczorem odbyła się dyskoteka organizowana przez klasę 5a. Rano spakowaliśmy swoje rzeczy i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zwiedzaliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera, gdzie stoi replika statku Kolumba – Santa Marii i wielki posąg Buddy. Potem pojechaliśmy do kórnickiego arboretum. Następnie pojechaliśmy do McDonalda na kolację, a później prosto do Warszawy, gdzie czekali na nas rodzice. To była udana wycieczka.
Marysia Wołyniak kl. 5a

Link do galerii